Sport 24 Foci VB az iPhone-appok TOP3 listáján
2010.07.21.
A Sanoma Budapest Zrt. Mobilmédia üzletága által fejlesztett "Sport 24 Foci VB" alkalmazás a világversenyre készített appok között a legnépszerűbb magyar alkalmazás volt az App Store-ban. A letöltés szerinti TOP25-öt napokon át vezette az app, sőt, a VB teljes ideje alatt megtalálható volt a TOP3-ban, nem ritkán az első helyen.
Az app sikerét jól mutatja az a tény is, hogy a letöltési toplistákban olyan népszerű alkalmazásokat utasított maga mögé, mint például a Grand Theft Auto vagy a Free Sex Positions.
Az alkalmazás - amelyet a Sanoma Mobilfejlesztő-központja készített Magyarországon és egy időben különböző nyelveken hét országban jelent meg - nemcsak itthon vezette a sikerlistákat, hanem a holland, finn és cseh toplisták első helyét is megszerezte.
A "Sport 24 Foci VB" -t 6 hét alatt a hét országban összesen 45 ezer iPhone-ra telepítették (Magyarországon 12 ezerre).
Az alkalmazás egyik speciális eleme a mérkőzésekhez beállítható figyelmeztető és eredményértesítő volt, 6 hét alatt a meccsek kezdetéről összesen 347 246; az eredményekről pedig összesen 561 448 értesítő került kiküldésre.
Öösszesen csaknem 1 millió, meccshez kapcsolódó értesítést kaptak a felhasználók, a hét országból naponta pedig átlagosan 12-13 ezer látogató nézte a VB statisztikáit az alkalmazáson keresztül.
Magyarországon naponta legalább 6000 ember vette elő iPhone-ját a foci VB app miatt, ahol számos háttérinformáció olvasása mellett, lehetőségük volt percről-percre követni a meccseket folyamatos élő közvetítésnek köszönhetően, valamint az eredményeket azonnal megosztani a népszerű közösségi portálokon és hálózatokon.
Az alkalmazás kiemelkedően sok pozitív visszajelzést generált, 7 országból 178 felhasználó értékelte és 270 üzent a szerkesztőknek.
(BrandTrend)
vissza